Salova cyklistika

Vyhodnotenie roku 2016

S končiacím sa rokom 2016, mám po tretí krát po sebe to šťastie, hodnotiť rok ako najúspešnejší v histórii klubu. Je to tým radostnejšie, že práve tento bol z posledných troch najťažší. Naši športovci vyhrali niekoľko súťaží doma aj v zahraničí, alebo končili na medajlových miestach. Z úspechov treba vyzdvihnúť strieborné medajle z ME juniorov, ktoré vyjazdila štvorica v zložení Glofáková Viktória, Dominová Henrieta, Mészárosová Kinga, Molnárová Anikó.

V júni, prvý krát v histórii, viedli dve naše štvorice svetový rebríček UCI, elitná štvorica ATC 4 Slovakia na prvom a juniorská štvorica na druhom mieste.

Náš klub vyhral niekoľko kategórií v dlhodobej súťaži Východoeurópskeho pohára a v súťaži klubov obsadil konečné 2. miesto.

Elitná štvorica ACT 4 Slovakia v zložení Alica Vinczeová, Dóra Szabová, Viktória Glofáková a Henrietta Dominová sa zúčastnila televíznej súťaže ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT . Po tom ako rozhodnutím poroty postúpili priamo do finále, v 10 člennom finále dostali od divákov suverénne najviac hlasov a triumfovali v celej súťaži.

Dievčatá svojím víťazstvom dokázali v priebehu niekoľkých týždňov väčšou mierou zviditeľniť naše športové odvetvie, klub, aj mesto Kolárovo, ako napriek nášmu veľkému úsiliu predošlých 18 rokov.

Počas prípravy na MS, niekoľkokrát vylepšili svoj vlastný slovenský bodový rekord. Na najvýznamnejšej súťaži roka na Majstrovstvách sveta, dosiahli najviac slovenských bodov v histórii a bezchybným výkonom, s prehľadom obhájili bronzové medajle z minulého roku. Slovensko s 2 bronzovými medajlami a jedným 6. miestom skončilo z 18 krajín na výbornom 4. mieste v hodnotení krajín.

Naši najlepší ani tento rok nechýbali na vyhlásení najlepších cyklistov Slovenska, kde štvorica ACT 4 Slovakia dostala cenu za mimoriadny športový výkon.

Tento rok sa úspechom zavŕšilo aj naše dlhoročné úsilie, zaobstarať pre klub klubový tranzit.

Gratulujem našim športovcom k dosiahnutým výsledkom, ďakujem za ich celoročné úsilie a prácu. Vyjadrujem svoju vďaku aj rodičom, našim sponzorom, mestu Kolárovo a Slovenskému zväzu cyklistiky, ako aj všetkým fanúšikom nášho športu. Osobitne sa chcem poďakovať trénerke Andrei Hajdú, ktorá okrem trénovania zaobstaráva aj všetky ostatné potrebné záležitosti v živote klubu.

Prajem všetkým krásne vianočné sviatky, podobné pekné úspechy v nasledujúcom roku.