Salova cyklistika

Majstrovstvá Európy juniorov 2016

Máme VICEMAJSTERKY EURÓPY v kategórii štvoríc! :)


Juniorská ženská štvorica na Majstrovstvách Európy juniorov 2016 v meste Baar vo Švajčiarsku vybojovala striebro pre Slovensko! 
Dievčatá porazili švajčiarsku štvorcu - ktorej bodová hodnota bola vyššia ako ako naša, no vďaka čistej jazde sa našej štvorici podarilo získať viac bodov!

Výsledky:

Dvojice/párosok:
Rákócza Dóra - Eszter Kulich - 5. miesto

Jednotlivkyne:
Mihalics Panna Rebeka - 13. miesto
Natália Žibrita - 14. miesto

Štvorice:
Glofák Viktória, Molnár Anikó, Domin Henriett, Mészáros Kinga - 2. miesto

V prvý májový víkend sa vo Švajčiarskom meste Baar, ležiacej v krásnom prírodnom prostredí konali Juniorské majstrovstvá Európy v Sálovej cyklistike. V príprave našich športovkýň na toto významné podujatie v tréningovom procese výdatne pomáhali aj naše dve najskúsenejšie a najúspešnejšie krasojazdkyne Alica Vinczeová a Dóra Szabó. V záverečnej nominácii popri istej účasti našej úspešnej juniorskej štvorice, ktoré na predchádzajúcich dvoch ME získali bronzové medaile, sme sa rozhodli dať priestor aj štyrom mladým, perspektívnym krasojazdkyniam nášho klubu, Ester Kulichovej, Dóre Rákóczaovej, Panna Rebeka Mihalicsovej a Natálii Žibritovej. So zámerom, aby sa zoznámili s miestami búrlivým prostredím ME, aby získali potrebné skúsenosti s pretekaním vplyvom zvýšeného nervového napätia, s perspektívou ich ďalšieho športového rozvoja a mentálnej odolnosti. Napriek zjavnej nadmernej tréme podali dievčatá výkony na hranici svojich možností, výsledkom čoho je krásne piate miesto dvojice Kulichová – Rákóczaová. Naša juniorská štvorica cestovala na ME s verejne nevysloveným cieľom, v obrovskej konkurencii získať opäť medailu pre Slovensko, čomu bola prispôsobená ich športová a mentálna príprava. V súťaži o medaile zajazdili dievčatá takmer dokonalú jazdu, čím až na taktiež suverénne jazdiace Nemecko nechali za sebou všetky súperky, vrátane domácich Švajčiarok, ktoré štartovali až s 25 bodovým náskokom. Okrem strieborných medailí potešili aj slová chváli a uznania množstva prítomných divákov za výkon našej štvorice v zložení – Anikó Molnárová, Viktória Glofáková, Henriett Dominová, Kinga Mészárosová.

Náš klub ŠKC Kolárovo opäť úspešne reprezentoval Slovensko na významnom medzinárodnom podujatí. Patrí za to veľká vďaka a uznanie našim športovkyniam, ako aj trénerke Andrei Hajdú, ktorej dlhoročná obetavá práca dozrieva v podobe európskych a svetových medailových úspechov, ktoré posúvajú naše športové odvetvie stále vyššie vo svetovej hierarchii a príkladne reprezentujú náš klub, mesto Kolárovo a Slovensko.

Július Szeder
Predseda ŠKC Kolárovo, vedúci slovenskej reprezentácie na MEJ

Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016 Majstrovstva europy juniorov 2016